Čistička obilí, čističky obilí

Úvod | Čističky Mačiz | Kontakt

Čističky Mačiz

Čističky Mačiz jsou určeny k čištění různých druhů zrnin a semen od velikosti prosa až po kukuřici nebo bob. Z čištěného zrna odstraňují příměsi lehčí než zrno a nečistoty menší nebo větší než čištěné zrno. Neoddělují příměsi podobných fyzikálních vlastností jako má čištěné zrno. Čističky pracují na osvědčeném principu třídění hmoty podle velikosti na soustavě tří sít a podle hmotnosti proudem vzduchu. Radiální ventilátor je součástí stroje. Čističky nejsou určeny pro přímý styk s potravinami.

Čističkami Mačiz jsou vybaveny stanice Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) a také si je pořídil slovenský Ústredný kontrolný a skúšobný ústav Poľnohospodársky (ÚKSÚP).

Cena čističky je uvedena včetně 6 základních sít na čištění obilí. Doprava v rámci České republiky a Slovenska je zdarma.

Popis činnosti:

Čištěná hmota je přiváděna ze zásobníku do sítové skříně na předčisticí síto, kde dochází k oddělování velkých příměsí např. květů ostu pcháče aj. Hmota, která propadne přes toto síto se třídí na středním sítě. Příměsi větší než zrno jsou odváděny mimo čističku. Zrno s drobnými nečistotami je dále tříděno na spodním sítu. Drobné nečistoty např. úlomky zrn jsou opět odváděny mimo čističku. Celá sítová skříň vykonává příčný kývavý pohyb. Při čištění je zároveň hmota profoukávána ventilátorem a dochází k odstraňování prachových nečistot. Nastavení ventilátoru a tím i proudu vzduchu je plynulé v širokém rozsahu. Snadno lze také vyměnit síta a nastavit jejich sklon. Čistička má 3 síta každé o ploše 0,25 m2.


Mačiz

čistička obilí a dalších zrnin Mačiz 1

Technická data a ceny

Mačiz

Délka

137 cm

Šířka

87 cm

Výška

141 cm

Hmotnost

117 kg

Zásobník

50 lit.

Výkon předčištění *

800 kg/h

Výkon čištění *

600 kg/h

Motor Siemens (3f, 400 V)

370 W

Cena bez DPH

69000,-Kč

Cena včetně DPH

83490,-Kč

Síto bez DPH

490,-Kč

Síto včetně DPH

588,-Kč

*Výkon čističky závisí na mnoha okolnostech např. na seřízení stroje, na druhu sít, plodině a její vlhkosti nebo na obsahu nečistot. Uvedený výkon je pouze orientační a platí pro čištění pšenice s minimálním obsahem vody a nečistot a na čistých sítech. Velikost výkonu je přímo úměrná kvalitě čištění, se zvyšujícím se výkonem klesá kvalita čištění.

nahoru


čištění obilí