Čistička obilí, čističky obilí

Úvod | Čističky Mačiz | Čistička UC | Jak objednat | Kontakt

Čističky Mačiz

Čističky Mačiz jsou vyráběny ve dvou variantách a to jako Mačiz 1 a Mačiz 2. Čističky se od sebe liší pouze rozměry a výkonem. Větší stroj Mačiz 2 má navíc odpružené uložení sítové skříně. Čističky jsou určeny k čištění různých druhů zrnin a semen od velikosti máku až po kukuřici nebo bob. Z čištěného zrna odstraňují příměsi lehčí než zrno a nečistoty menší nebo větší než čištěné zrno. Neoddělují příměsi podobných fyzikálních vlastností jako má čištěné zrno. Obě čističky pracují na osvědčeném principu třídění hmoty podle velikosti na soustavě tří sít a podle hmotnosti proudem vzduchu. Radiální ventilátor je součástí stroje. Čističky nejsou určeny pro přímý styk s potravinami.

Popis činnosti:

Čištěná hmota je přiváděna ze zásobníku do sítové skříně na předčisticí síto, kde dochází k oddělování velkých příměsí např. květů ostu pcháče aj. Hmota, která propadne přes toto síto se třídí na středním sítě. Příměsi větší než zrno jsou odváděny mimo čističku. Zrno s drobnými nečistotami je dále tříděno na spodním sítu. Drobné nečistoty např. úlomky zrn jsou opět odváděny mimo čističku. Celá sítová skříň vykonává příčný kývavý pohyb. Při čištění je zároveň hmota profoukávána ventilátorem a dochází k odstraňování prachových nečistot. Nastavení ventilátoru a tím i proudu vzduchu je plynulé v širokém rozsahu. Snadno lze také vyměnit síta a nastavit jejich sklon. Čistička má 3 síta každé o ploše 0,25 m2 u Mačiz 1 a 0,375 m2 u Mačiz 2. K čističce jsou dodávána drátěná nebo plechová síta. Drátěná síta mají čtvercová oka, plechová síta se dodávají s kruhovými nebo podélnými otvory. Drátěná síta dosahují vyšších výkonů při menší přesnosti třídění než plechová síta.

Výkon čističky závisí na mnoha okolnostech např. na seřízení stroje, na druhu sít, plodině a její vlhkosti nebo na obsahu nečistot. Uvedený výkon je pouze orientační a platí pro čištění pšenice s minimálním obsahem vody a nečistot a na čistých sítech. Velikost výkonu je přímo úměrná kvalitě čištění, se zvyšujícím se výkonem klesá kvalita čištění. Pro předčištění lze výkon zvýšit o cca jednu třetinu.


Mačiz 1

čistička obilí a dalších zrnin Mačiz 1

Technická data a ceny

Mačiz 1

Délka

137 cm

Šířka

87 cm

Výška

141 cm

Hmotnost

117 kg

Zásobník

50 lit.

Výkon čištění na drát. sítech

900 kg/h

Výkon čištění na plech. sítech

600 kg/h

Motor

370 W

Cena bez DPH

49000,-Kč

Cena včetně DPH

59290,-Kč

Síto bez DPH

490,-Kč

Síto včetně DPH

588,-Kč

Mačiz 2

mačiz2

Mačiz 2

Délka

157 cm

Šířka

87 cm

Výška

141 cm

Hmotnost

139 kg

Zásobník

50 lit.

Výkon čištění na drát. sítech

1200 kg/h

Výkon čištění na plech. sítech

800 kg/h

Motor

550 W

Cena bez DPH

54900,- Kč

Cena včetně DPH

66429,- Kč

Síto bez DPH

690,-Kč

Síto včetně DPH

828,-Kč

Příslušenství

Pytlovač

slouží pro plnění pytlů vyčištěným zrnem. Zrno je v pytlovači rozdělováno do dvou pytlů zavěšených na k tomu přizpůsobené spodní části pytlovače. Po naplnění pytlů se výsyp ručně uzavře, zrno padá do zásobníku pytlovače a po výměně pytlů a otevření výsypu padá zrno opět do pytlů. Při použití tohoto pytlovače je nutno čističku umístit na vhodný podstavec - výsyp z pytlovače je v úrovni podlahy (viz obrázek Mačiz 1 s pytlovačem). Pytlovač je stejný pro Mačiz 1 i pro Mačiz 2. 

Technická data a cena:

Délka

49 cm

Pytlovač

pytlovač

Šířka

70 cm

Výška

38 cm

Hmotnost

19 kg

Zásobník

70 lit.

Cena bez DPH

4990,-Kč

Cena včetně DPH

6038,-Kč

nahoru


čištění obilí